«ذهن سوژه‌پرداز» نقد می‌شود – ایسنا

[ad_1]

نشست نقد کتاب «ذهن سوژه‌پرداز» نوشته هومن خشندیش برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، نشست نقد و بررسی کتاب «ذهن سوژه‌پرداز» که به تازگی از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی راهی بازار نشر شده است، با حضور نویسنده این اثر و جمعی از استادان و صاحب‌نظران برگزار می‌شود.

در این نشست که روز دوشنبه (۸ آذر) از ساعت ۱۶:۳۰ آغاز خواهد شد، یونس شکرخواه، حسن نمک‌دوست، احسان شاه‌قاسمی و علی متقیان به بیان نقطه‌نظرات خود درباره این کتاب می‌پردازند.

«ذهن سوژه‌پرداز: مقدمه‌ای بر سوژه و سوژه‏‌پردازی در رسانه‌ها» عنوان اثری جدید در حوزه روزنامه‌نگاری است. در معرفی این کتاب آمده است: «ژورنالیست»، با نگاهی هستی‌شناسانه، انسانی است بهره‌مند از یک «ذهن سوژه‌پرداز» و چنین انسانی به همراه ویژگی‌هایی که در حقیقت شالوده اصیل انسان‌بودن است، «خودآگاهی خلاقانه انسان سوژه‌پرداز» را در تحریریه یک رسانه برای تولید محتوای موثر و مسئولانه و شکل‌دهی به ذهنیت جمعی دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، به‌کار می‌گیرد.

خشندیش در این کتاب با بهره‌گیری هم‌زمان از دانش ارتباطات اجتماعی، روان‌شناسی و بیش از دو دهه تجربه حرفه‌ای خود، به تشریح چگونگی کارکرد ذهن سوژه‌پرداز یک روزنامه‌نگار در فرآیند تولید محتوا می‌پردازد؛ آن‌چه از دیدگاه او، دست‌کم در سنت آموزش روزنامه‌نگاری در ایران چندان به آن پرداخته نشده است. این کتاب در واقع گامی است برای ساماندهی دانسته‌ها و دریافت‌های علمی و تجربی‌ در توصیف نحوه اندیشیدن به عنوان یک ژورنالیست. نویسنده معتقد است شالوده روزنامه‌نگار موفق، نه تنها در کلاس‌های خبرنویسی، مصاحبه و گزارش و… بلکه در نحوه زندگی او به عنوان یک «انسان سوژه‌پرداز» شکل می‌گیرد.

«ذهن سوژه‌پرداز: مقدمه‌ای بر سوژه و سوژه‏‌پردازی در رسانه‌ها» در ۲۴۲ صفحه، قطع رقعی و قیمت ۷۲ هزار تومان وارد بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان برای خرید این کتاب می‌توانند به لینک مراجعه کنند. این کتاب همچنین از طریق فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین و چهارراه ولیعصر (عج)، کتاب‌فروشی شانزده و سایر فروشگاه‌های این سازمان در دسترس قرار دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.